W góry

Poniżej znajdziecie kilka zaledwie pomysłów na wycieczki, które zaczynają się tuż za progiem. Mamy nadzieję, że zainspirują Was do aktywnego wypoczynku w najwyższych górach Polski. Szczególnie łatwo dostępne są od nas szczyty i doliny Tatr Zachodnich, ale i te położone w ich wyższej, wschodniej części możecie zwiedzić bez najmniejszego problemu.

Na narty

Zakopane to narciarska stolica Polski. Znajdą tutaj dla siebie odpowiednie trasy zarówno początkujący jak i zaawansowani miłośnicy nart i snowboardów.

Po relaks i zdrowie

Zakopane i Podhale od niemal dwustu lat odwiedzane są przez turystów szukających zacisznego miejsca, w którym mogliby podreperować swoje zdrowie dzięki dobroczynnemu działaniu wód termalnych i świeżego górskiego powietrza.

Wody termalne

Ograniczone od południa Tatrami a od północy Pieninami Podhale stanowi naturalny podziemny zbiornik dla wody, która ze skał pozyskuje najcenniejsze minerały i mikroelementy. Pozyskiwana z dużych głębokości woda oddaje swoje skarby użytkownikom basenów termalnych. Znajdziecie je w Zakopanem, Chochołowie, Szaflarach, Białce i Bukowinie.

Termy Chochołowskie

Dla ducha

Domki Tatra Wood House znajdują się na Krzeptówkach, w miejscu niezwykłym na mapie Zakopanego. Można tutaj połączyć aktywny wypoczynek na tatrzańskich szlakach z ciekawym programem zwiedzania Stolicy Tatr.

Sanktuarium na Krzeptówkach

Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej powstał jako wotum dziękczynne za ocalenie z zamachu papieża Jana Pawła II. Dziś jest jednym z najważniejszych miejsc kultu tej postaci szczególnie związanej z Zakopanem i Tatrami.

Znajduje się tutaj również ołtarz przeniesiony spod Wielkiej Krokwi, gdzie służył podczas pamiętnej mszy w 1997 roku.

Kosciół Zakopane

Szlaki historyczne Zakopanego

Krzeptówki to dom pierwszego i jednego z najwybitniejszych przewodników tatrzańskich - Jana Krzeptowskiego Sabały. To on towarzyszył wielkiemu propagatorowi Zakopanego, Tytusowi Chałubińskiemu w pierwszych górskich wyprawach. Zwiedzanie miasta warto zacząć o obejrzenia oryginalnej chaupy, w której mieszkał tatrzański Homer.

Godnymi odwiedzenia są z pewnością wszystkie obiekty na Szlaku Znakomitych Zakopiańczyków, jak i te na Szlaku Stylu Zakopiańskiego.