W góry

Nieopodal Naszych domków znajdują się  Chochołowskie Termy, w których nasi Goście otrzymują rabat 10%

Poniżej znajdziecie kilka zaledwie pomysłów na wycieczki, które zaczynają się tuż za progiem. Mamy nadzieję, że zainspirują Was do aktywnego wypoczynku w najwyższych górach Polski. Szczególnie łatwo dostępne są od nas szczyty i doliny Tatr Zachodnich, ale i te położone w ich wyższej, wschodniej części możecie zwiedzić bez najmniejszego problemu.

Dolina Chochołowska


Najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, ma ok. 10 km długości. Idealne miejsce na łagodne spacery z dziećmi lub osobami starszymi, a jednocześnie świetny punkt wyjść w wyższe partie Tatr Zachodnich.

Dodatkowymi atutami tego miejsca jest możliwość poruszania się po niej rowerem.

Rusinowa Polana

Kultowe miejsce w Tatrach Wysokich. Wiele osób właśnie tutaj zaczyna swoją tatrzańską przygodę - łatwe podejście ok. 50 min - również z dziećmi i niesamowita panorama górskich szczytów..

Dolina Małej Łąki

Należy się jej pierwszeństwo z uwagi na to, że jest najbliższą względem Tatra Wood House tatrzańską doliną, a także dlatego, że jest jednym z najpiękniejszych miejsc w okolicy. Może stanowić cel wycieczki sama w sobie lub być pierwszym etapem dłuższej górskiej wyprawy.

Dolina oferuje fenomenalne panoramy a także niecodzienne doznania wynikające z kontaktu z nieskalaną górską przyrodą. Można również udać się tutaj na wycieczkę śladem dawnych pasterskich tradycji. Mała Łąka jest mekką taterników jaskiniowych - to właśnie tutaj znajdują się wejścia do najbardziej popularnych i największych jaskiń w Tatrach, ale - uwaga - ich penetracja możliwa jest dopiero po ukończeniu specjalnego kursu.

Giewont

Symbol Zakopanego, szczyt, na którym po prostu wypada być podczas wizyty pod Tatrami. Nad miastem wznosi się urwistymi, niemal pionowymi, mierzącymi 600 m ścianami. Od południowej strony jest w miarę łatwo dostępny z Przełęczy Kondrackiej, ale - uwaga - kopuła szczytowa Giewontu wyposażona jest w łańcuchy i wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Na wierzchołku zobaczycie piętnastometrowy krzyż ustawiony tam przez zakopiańskich parafian w 1901 roku.

Dolina Kościeliska

Jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Tatrach. Spacer do schroniska na Hali Ornak należy do najprzyjemniejszych doświadczeń tatrzańskich. Często stanowi wstępny etap wędrówki, szczególnie jeśli wybierzecie się na Ornak lub do jednej z udostępnionych turystycznie jaskiń - Mylnej, Raptawickiej czy Smoczej Jamy. Uwaga: w podziemiach przydadzą się kaski i źródło światła, najlepiej czołówka.

Wspaniałe widoki i niezwykłe wrażenia czekają na turystów, którzy wybiorą się nad Smreczyński Staw. Widać stąd doskonale najwyższy szczyt Tatr Zachodnich - Bystrą. Jezioro oddalone jest zaledwie o pół godziny drogi od schroniska.

Sarnia Skała

Najlepszy i łatwo osiągalny punkt widokowy na Giewont. Szczyt wznosi się nad dwiema pięknymi dolinami - Strążyską i Białego. Obie zaczynają się w Zakopanem i oferują po stosunkowo niedługim spacerze fenomenalne górskie doznania. Klasyczną wycieczką na Sarnią Skałę jest taka, która zaczyna się w jednej a kończy u wylotu drugiej doliny. Łączy je szlak zwany Droga Pod Reglami - ulubione miejsce spacerów dla zakopiańczyków i turystów. Uwaga: wierzchołek zbudowany z spadzistych dolomitów jest eksponowany i wymaga ostrożnego poruszania się.

Na narty

Zakopane to narciarska stolica Polski. Znajdą tutaj dla siebie odpowiednie trasy zarówno początkujący jak i zaawansowani miłośnicy nart i snowboardów.

Kasprowy Wierch

Najwyżej położony teren narciarski w Polsce. Z nieodległych od nas Kuźnic na szczyt kursuje całoroczna kolej linowa. Utrzymane trasy narciarskie obsługują dwie kolejki krzesełkowe - w kotle Goryczkowym i Gąsienicowym. Kasprowy to również raj dla narciarzy skiturowych. Ta błyskawicznie się rozwijająca ostatnio odmiana białego sportu znajduje tutaj doskonałe warunki, długie nartostrady i zróżnicowane podejścia.

Polana Szymoszkowa

Jeśli poszukujecie rodzinnej stacji narciarskiej z najlepszym widokiem na Tatry, to polecamy położoną na zboczach Gubałówki Polanę Szymoszkową. Stację obsługują dwie nowoczesne koleje krzesełkowe, które wyznaczają zróżnicowane trasy - od tych zupełnie łatwych dla początkujących adeptów narciarstwa aż po najdłuższą trasę przeznaczoną dla tych, którzy dość pewnie czują się na śniegu. Na uwagę zasługuje Kids Park, ciekawe miejsce dla najmłodszych narciarzy pozwalające stawiać pierwsze kroki na śniegu w atmosferze doskonałej zabawy.

Biegówki w Zakopanem

Narciarze, którzy od zjazdów wolą  poruszanie się na nartach biegowych również znajdą w Zakopanem i najlbliższej okolicy mnóstwo miejsc profesjonalnie przygotowanych do uprawiania tego sportu. Na czoło tej oferty wysuwają się trasy Centralnego Ośrodka Sportu zlokalizowane w pobliżu skoczni Wielka Krokiew. Ponadto można pobiegać na Równi Krupowej, przy Drodze Pod Reglami, w Kirach. Oczywiście znajdziecie u nas także wypożyczalnie sprzętu i instruktorów, jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z biegówkami.

Po relaks i zdrowie

Zakopane i Podhale od niemal dwustu lat odwiedzane są przez turystów szukających zacisznego miejsca, w którym mogliby podreperować swoje zdrowie dzięki dobroczynnemu działaniu wód termalnych i świeżego górskiego powietrza.

Wody termalne

Ograniczone od południa Tatrami a od północy Pieninami Podhale stanowi naturalny podziemny zbiornik dla wody, która ze skał pozyskuje najcenniejsze minerały i mikroelementy. Pozyskiwana z dużych głębokości woda oddaje swoje skarby użytkownikom basenów termalnych. Znajdziecie je w Zakopanem, Chochołowie, Szaflarach, Białce i Bukowinie.

Szczególnie polecamy  nieodległe Termy Chochołowskie - najnowsze i największe centrum termalne na Podtatrzu. Nasi Goście cieszą się tam dodatkowo dziesięcioprocentowym rabatem.

Termy Chochołowskie

Dla ducha

Domki Tatra Wood House znajdują się na Krzeptówkach, w miejscu niezwykłym na mapie Zakopanego. Można tutaj połączyć aktywny wypoczynek na tatrzańskich szlakach z ciekawym programem zwiedzania Stolicy Tatr.

Sanktuarium na Krzeptówkach

Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej powstał jako wotum dziękczynne za ocalenie z zamachu papieża Jana Pawła II. Dziś jest jednym z najważniejszych miejsc kultu tej postaci szczególnie związanej z Zakopanem i Tatrami.

Znajduje się tutaj również ołtarz przeniesiony spod Wielkiej Krokwi, gdzie służył podczas pamiętnej mszy w 1997 roku.

Kosciół Zakopane

Szlaki historyczne Zakopanego

Krzeptówki to dom pierwszego i jednego z najwybitniejszych przewodników tatrzańskich - Jana Krzeptowskiego Sabały. To on towarzyszył wielkiemu propagatorowi Zakopanego, Tytusowi Chałubińskiemu w pierwszych górskich wyprawach. Zwiedzanie miasta warto zacząć o obejrzenia oryginalnej chaupy, w której mieszkał tatrzański Homer.

Godnymi odwiedzenia są z pewnością wszystkie obiekty na Szlaku Znakomitych Zakopiańczyków, jak i te na Szlaku Stylu Zakopiańskiego.